Do 11 kwietnia naukowcy zainteresowani wcielaniem w życie nowoczesnych pomysłów badawczych będą mogli składać wnioski do konkursu IMPULS, który jest organizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Konkurs ma na celu promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności komercjalizacji wyników prac badawczych.

 

Warunkiem przystąpienia do konkursu IMPULS jest odbycie szkolenia z zakresu: przedsiębiorczości, transferu technologii lub negocjacji, organizowanego w ramach projektu SKILLS. O nagrodę mogą ubiegać się zarówno pracownicy naukowi, jak i doktoranci oraz absolwenci studiów doktoranckich, którzy nie później niż 12 miesięcy temu uzyskali stopień doktora.

 

Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości: 120 tys. zł dla zdobywcy pierwszego miejsca, 100 tys. zł dla zdobywcy II miejsca i 80 tys. zł dla osoby, która zdobędzie III miejsce. Każda nagroda składa się z dwóch części – 80% z niej stanowi część subwencyjna na realizację wyróżnionego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata.

 

Więcej informacji o konkursie